QA Tester

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Romanian Software active.

Vezi toate job-urile QA Tester active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Romanian Software
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.01.2016

    Inca din 2002, ROMANIAN SOFTWARE este o companie specializata in dezvoltarea si implementarea de produse software din domeniul Resurselor Umane. Cu o experienta de peste 20 ani in domeniul IT, compania si-a diversificat continuu activitatea, evoluand de la un dezvoltator de aplicatii software la un furnizor de solutii IT si servicii integrate cu o expertiza profesionista in domeniul Resurselor Umane.

    Cerinte

    - Studii de profil tehnic;
    - Cunostinte minime de SQL;
    - Experienta in lucrul cu tool-uri de tracking/reporting;
    - Experienta in testarea de aplicatii de tip CRM/ERP;
    - Experienta in utilizarea unor tool-uri de testare automata (Selenium);
    - Cunostinte de limba engleza;
    - Persoana analitica, organizata si atenta la detalii;
    - Atitudine proactiva, orientat catre rezolvarea problemelor si capacitatea de asimilare rapida de cunostinte noi

    Responsabilitati

    - Testarea aplicatiilor dezvoltate conform specificatiilor de proiect;
    - Crearea, documentarea si utilizarea de test case-uri pentru aplicatiile testate;
    - Identificarea, trackingul si raportarea erorilor intalnite in cadrul proiectului

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Acces la ultimele tehnologii;
    - Echipa tanara si plina de entuziasm;
    - Mediu profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Remote

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (14)