PROGRAMATOR BAZE DE DATE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Alpha Bank active.

Vezi toate job-urile PROGRAMATOR BAZE DE DATE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Alpha Bank
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.01.2015

    ALPHA BANK ROMANIA is part of the largest Greek financial group, Alpha Bank Group, with more than 140 years experience in banking sector. The first foreign bank to come to Romania after 1990, ALPHA BANK ROMANIA provides the whole range of products and services to the consumer market segment as well as complex banking solutions to the business and corporate customers.The applicants will have the great opportunity to join an important organization whose values are: innovation, honesty, flexibility, intelligence and reliability.

    Cerinte

    • Studii superioare, de preferat în domeniul tehnologiei informaţiei sau studenti in ani terminali la facultati cu profil informatic.
    • Cunostinte medii in lucrul cu baze date
    • Cunoştinţe de proiectare şi programare in MS SQL Server (T-SQL - interogari,proceduri stocate)
    • Cunostinte de Oracle (PLSQL) - constituie un plus
    • Cunoştinţe minime de programare in tehnologii .net (ASP .net, C# .net)

    Calificări opţionale luate în calcul la aprecierea candidaţilor:

    • Certificări profesionale IT legate de activităţile de analiză sau programare.
    • Cunoaşterea altor limbaje de programare

    Aptitudini:

    • Seriozitate şi responsabilitate
    • Abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
    • Flexibilitate, initiativa si atitudine pro-activa.

    Responsabilitati

    Descrierea postului:

    • Dezvolta si intretine aplicatii bancare in cadrul directiei TI.
    • Are responsabilitatea unei porţiuni sau a întregii soluţii tehnice a proiectelor.

    Aplicantii vor avea ocazia sa se alature unei organizatii renumite, ale carei valori sunt: inovatia, onestitatea, flexiblitatea, inteligenta si siguranta.

    Toate CV-urile vor fi pastrate in conditii de confidentialitate. Doar candidatii ale caror aplicatii sunt selectate vor fi contactati pentru interviu.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (325)