Reprezentant vanzari directe (Bucuresti, Brasov)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile 2K TELECOM active.

Vezi toate job-urile Reprezentant vanzari directe (Bucuresti, Brasov) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: 2K TELECOM
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.05.2015

    2K Telecom opereaza o retea nationala cu acoperire in majoritatea oraselor si localitatilor cu peste 10000 de locuitori, construita peste tehnologie de ultima generatie si echipamente de top, infrastructura ce permite furnizarea de servicii de date/voce/video de mare capacitate destinate clientilor business.

    Cerinte

    - Educatie: studii superioare (in domeniul economic/tehnic constituie un avantaj);
    - Cunostinte medii in domeniul telecom (fix / mobil), Internet;
    - Capacitate si disponibilitate de a tine pasul cu un domeniu dinamic in plina schimbare;
    - Excelente abilitati de comunicare, atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performanta;
    - Persoana dinamica, plina de entuziasm, motivata, care doreste sa faca cariera intr-o companie si un mediu de lucru dinamic si profesionist;
    - Experienta profesionala in domeniul vanzarilor, a relatiilor cu clientii (persoane fizice si juridice) minim 2 ani;
    - Experienta anterioara in piata IT&C sau o intelegere clara a conceptelor si mecanismelor specifice acestei piete constituie avantaj;
    - Capacitatea de a lucra in echipa, sociabilitate, deschidere; limbaj si tinuta business;
    - Rezistenta la stress; capacitatea de a lucra cu termene limita si sisteme de raportare;
    - Capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu clienti/parteneri;
    - Portofoliu de clienti existenti in domeniul IT (Internet, telecom, etc.), dar si portofoliu de potentiali clienti, reprezinta un avantaj;
    - Limba engleza, min. nivel mediu;
    - Permis auto categ. B, disponibilitate pentru deplasari.

    Responsabilitati

    - Identifica potentiali clienti din zonele geografice arondate ca responsabilitate si stabileste intalniri cu acestia pentru a le prezenta serviciile si produsele de telecomunicatii oferite de companie, in scopul de a incheia contracte comerciale cu acestia;
    - Asigura dezvoltarea celor mai bune solutii pentru clienti plecand de la intelegerea nevoilor de comunicatii si de afaceri ale clientilor;
    - Transmite departamentului Tehnic cerintele de comunicatii ale clientilor care difera de solutiile standard;
    - Ofera consultanta si sprijina cu informatii clientii existenti;
    - Intocmeste saptamanal si lunar situatii privind vanzarile si evolutia comenzilor pe categorii de produse;
    - Propune actiuni / masuri pentru imbunatatirea proceselor de comercializare a serviciilor companiei;
    - Monitorizeaza reclamatiile venite de la client;
    - Monitorizeaza stadiul realizarii solicitarii clientilor si informeaza clientul;
    - Intocmirea de de activitate specifice continand rezultatele activitatii sale.

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii):

    - Comision direct proportional cu numarul lunar de contracte incheiate in aria geografica alocata;
    - Posibilitatea de castig NELIMITAT , comisionul din vanzari nu este limitat superior;
    - Masina de serviciu; Laptop; Telefon mobil;
    - Oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor si intr-o firma in plina ascensiune din domeniul telecomunicatiilor.

    Descrierea companiei:

    Idilis s-a infiintat in Martie 2001, fiind prezenta in cinci din cele mai mari orase din Romania - Bucuresti, Ploiesti, Brasov, Timisoara, Cluj. Intr-o piata cu o tendinta puternica spre liberalizare si diversificarea tehnologiilor de acces, Idilis s-a pozitionat inca de la inceput ca furnizor de servicii de o calitate ridicata.
    In perioada 2012 - 2014 strategia Idilis este centrata in jurul experientei 4G WiMAX .

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Aplica fara CV
    Brasov,

    Vezi job-uri similare (127)