Inginer VoIP (VoIP Engineer)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile 2K TELECOM active.

Vezi toate job-urile Inginer VoIP (VoIP Engineer) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: 2K TELECOM
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.05.2015

    2K Telecom opereaza o retea nationala cu acoperire in majoritatea oraselor si localitatilor cu peste 10000 de locuitori, construita peste tehnologie de ultima generatie si echipamente de top, infrastructura ce permite furnizarea de servicii de date/voce/video de mare capacitate destinate clientilor business.

    Cerinte

    - Studii superioare in domeniul tehnic (preferabil Automatica si Calculatoare sau Electronica si Telecomunicatii);
    - Cunostinte solide despre tehnologiile VoIP si SS7;
    - Cunostinte demonstrabile si experienta in proiectarea si implementarea protocoalelor de nivel 3 (IPv4, IPv6, IS-IS, OSPF, BGP);
    - Cunostinte demonstrabile si experienta in proiectarea si implementarea protocoalelor de nivel 2 (802.1, VTP, STP/RSTP, PAgP, LACP, QinQ);
    - Experienta in proiectarea si implementarea protocoalelor de balansare a traficului si disponibilitate ridicata;
    - Cunostinte despre si intelegerea infrastructurii de nivel 1, atat pe mediu terestru, cat si pe mediu radio;
    - Cunostinte aplicabile despre QoS;
    - Capacitatea de a lucra in echipa, sociabilitate, deschidere;
    - Persoana metodica si organizata, atenta la detalii, cu capacitate rapida de invatare, dedicata si cu simt competitiv.

    Responsabilitati

    - Administreaza reteaua IT a companiei la nivel national, si asigura dezvoltarea acesteia prin adaugare, modificare sau stergere segmente;
    - Administreaza circuitele nationale si cele internationale;
    - Proiecteaza şi implementeaza soluţii de voce existente sau noi pentru clienti;
    - Configureaza si proiecteaza solutii de redundata pentru echipamentele din retea;
    - Coordoneaza si participa la acceptantele hardware si software pentru echipamentele si versiunile software introduse in retea;
    - Analizeaza performanta retelei si gradul ei de incarcare, global si per echipament;
    - Propune, testeaza si valideaza noi solutii tehnologice pentru a fi introduse in retea;
    - Ofera suport tehnic pentru departamentul de NOC (ultimul nivel de suport).

    Alte informatii

    - Salariu motivant si bonusuri in functie de performanta;
    - Mediu de lucru profesional, echipa tanara, dinamica;
    - Posibilitate de dezvoltare in cadrul companiei;
    - Abonament servicii medicale, telefon, laptop, etc.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (20)