DEALER CHANEL MANAGER

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile 2K TELECOM active.

Vezi toate job-urile DEALER CHANEL MANAGER active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: 2K TELECOM
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 22.12.2014

    2K Telecom opereaza o retea nationala cu acoperire in majoritatea oraselor si localitatilor cu peste 10000 de locuitori, construita peste tehnologie de ultima generatie si echipamente de top, infrastructura ce permite furnizarea de servicii de date/voce/video de mare capacitate destinate clientilor business.

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    - Persoana activa, plina de entuziasm, motivata, care doreste sa faca cariera intr-o companie cu un mediu de lucru dinamic si profesionist;
    - Bune abilitati de comunicare, atitudine proactivă, orientare către rezultate şi performanţă;
    - Experienta anterioara in construirea unei retele de Distribuitori in domeniul Telecom/Internet/Date, constituie un avantaj;
    - Capacitate si disponibilitate de a tine pasul cu un domeniu dinamic in plina schimbare;
    - Cunostinte medii in domeniul telecom (fix / mobil), Internet;
    - Rezistenta la stres;
    - Limbaj si tinuta business;
    - Capacitatea de a lucra cu termene limita si sisteme de raportare;
    - Permis auto categ. B, disponibilitate pentru deplasari;
    - Portofoliu de Distribuitori existenti in domeniul IT (Internet, telecom, etc.) reprezinta un avantaj.

    Responsabilitati

    Responsabilitati si sarcini:
    - Identifica potentiali Distribuitori servicii 4G din zona geografica arondata si stabileste intalniri cu acestia pentru a le prezenta serviciile de telecomunicatii „4G IDILIS”, in scopul de a incheia contracte comerciale cu acestia;
    - Dezvolta o retea teritoriala de Distribuitori adecvati, in scopul acoperirii complete a zonei geografice arondate;
    - Asigura suportul de vanzari si tehnic pentru Distribuitori (impreuna cu departamentul Tehnic) in scopul revanzarii serviciilor 4G catre clientii finali ai acestora;
    - Asigura instruirea primara a angajatilor Distribuitorilor referitoare la serviciile de telecomunicatii 4G;
    - Se preocupa de dezvoltarea activitatii Distribuitorilor in scopul cresterii vanzarilor lunare ale acestora;
    - Se preocupa de realizarea obiectivelor de vanzari lunare stabilite;
    - Transmite departamentului Tehnic cerintele de comunicatii ale clientilor Distribuitorilor, daca cerintele difera de solutiile standard;
    - Propune acţiuni / măsuri pentru îmbunătăţirea proceselor de comercializare a serviciilor;
    - Monitorizează reclamaţiile venite de la Distribuitori si le transmite catre departamentele corespunzatoare.
    Beneficii:
    - Salariu fix motivant + Comision;
    - Comision direct proportional cu numarul lunar de contracte incheiate de Distribuitorii sai din aria geografica alocata;
    - Posibilitatea de castig NELIMITAT, comisionul din vanzari nu este limitat superior;
    - Masina de serviciu;
    - Laptop;
    - Telefon mobil;
    - Oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor si intr-o firma in plina ascensiune din domeniul telecomunicatiilor.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (6)