INGINER HARDWARE / SOFTWARE

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AEM active.

Vezi toate job-urile INGINER HARDWARE / SOFTWARE active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Telecomunicatii active pe Hipo.ro

Angajator: AEM
Domeniu:
  • IT Software
  • Telecomunicatii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 06.12.2015

    AEM is a manufacturer of SMART metering devices for electricity and gas as well as AMR and AMM systems for the management of electricity and gas.

    The company continuously increases its product portfolio, adding at the same the concept of integrated solution, adapted for the specific need of the client, thus facilitating the penetration on new external markets. Aiming for quality results in all activity fields is a core value for AEM.

    Timişoara: Calea Buziaşului nr. 26; Tel.:0256 222200; Fax: 0256-490928; www.aem.ro

    Cerinte

    -Studii superioare tehnice de specialitate: Electronica/Telecomunicatii;
    -Experienta in proiectare scheme si cablaje electronice;
    -Experienta si cunostinte in domeniul hardware,
    -Softuri cunoscute :ORCAD/MENTOR
    -Experienta in lucru cu Microcontroler/Microprocesor-avantaj
    -Cunoasterea limbajului C/C++
    -Cunoasterea limbii engleze (citit, scris si vorbit) nivel avansat;
    -Abilităţi de comunicare si relationare;
    -Capacitate de lucru in echipa;

    Responsabilitati

    -Studii superioare tehnice de specialitate: Politehnica Automatica si Calculatoare
    -Experienta in domeniu software minim 3 ani
    -Softuri cunoscute: CC++,ORACLE,SQL,C#,ASP Net
    -Experienta de lucru cu baza de date
    -Cunostinte avansate de limba engleza
    -Persoana responsabila,organizata;

    Alte informatii

    Beneficii:

    -Pachet salarial atractiv
    -Posibilitati de dezvoltare profesionala
    -Desfasurarea activitatii intr-un mediu de lucru profesionist.

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (75)