Inginer calitate (3-5 experienta)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AEM active.

Vezi toate job-urile Inginer calitate (3-5 experienta) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: AEM
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 31.05.2017

    AEM is a manufacturer of SMART metering devices for electricity and gas as well as AMR and AMM systems for the management of electricity and gas.

    The company continuously increases its product portfolio, adding at the same the concept of integrated solution, adapted for the specific need of the client, thus facilitating the penetration on new external markets. Aiming for quality results in all activity fields is a core value for AEM.

    Timişoara: Calea Buziaşului nr. 26; Tel.:0256 222200; Fax: 0256-490928; www.aem.ro

    Cerinte

    -Studii superioare in domeniul Electronic/Electrotehnic/Mecanic;
    - Experienta in domeniu 3-5 ani- OBLIGATORIU;
    - Cunostinte privind sistemele de management al calitatii ISO;
    - Cunostinte operare PC- MS-Office,SAP-avantaj;
    - Cunostinte de metode si tehnici de calitate;
    - Experienta relevanta in domeniul calitatii, inclusiv pe parte de fabricatie;
    - Bune abilitati de comunicare ,lucru in echipa.,atentie la detalii;
    - Capacitate de analiza si sinteza;
    - Cunostinte de limba egleza avansat, germana/franceza- avantaj;
    - Indemânare, precizie şi rigurozitate în efectuarea operaţiilor specifice;
    - Atenţie deosebită în analizarea detaliilor.

    Responsabilitati

    - Exercită controlul calităţii lucrărilor pe faze de execuţie;
    - Responsabil pentru pregătirea la timp şi aducerea la zi a documentelor privitoare la control;
    - Monitorizează indicatori operaţionali de performanţă;
    - Informează superiorii ierarhici despre eventualele neconformităţi de calitate şi propune planuri pentru îmbunătăţire;
    - Propune măsuri de remediere;
    - Tratarea neconformităţilor şi stabilirea măsurilor corective;
    - Verifica rebuturile si marcajul acestora si informeaza Superiorul ierarhic in cazul in care identificarea/marcarea este necorespunzatoare;
    - Are obligatia de a informa Control Calitate in cazul in care identifica piese cu probleme/defecte pe flux;

    Alte informatii

    BENEFICII :
    -pachet salarial competitiv
    -mediu de lucru stimulativ si posibilitati de dezvoltare profesionala;
    -avantajul de a lucra intr-o companie locala si puternica.

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Aplica fara CV
    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (27)