Buyer

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AEM active.

Vezi toate job-urile Buyer active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: AEM
Domeniu:
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 24.12.2014

    AEM is a manufacturer of SMART metering devices for electricity and gas as well as AMR and AMM systems for the management of electricity and gas.

    The company continuously increases its product portfolio, adding at the same the concept of integrated solution, adapted for the specific need of the client, thus facilitating the penetration on new external markets. Aiming for quality results in all activity fields is a core value for AEM.

    Timişoara: Calea Buziaşului nr. 26; Tel.:0256 222200; Fax: 0256-490928; www.aem.ro

    Cerinte

    - Studii superioare finalizate in domeniul Electrotehnica/Mecanica/Afaceri economice internationale
    - Experienta mimimum 3 ani in domeniul achizitiilor/aprovizionarii
    - Constituie avantaj detinerea de cunostinte privind importurile
    - Cunosinte limba engleza nivel avansat, germana/italiana -avantaj
    - Experienta in activitati de aprovizionare cu colaboratori pe plan national si international.
    - Cunostinte Operare PC pachetul Microsoft Office ,SAP-avantaj
    - Capacitate de impunere si pricepere in negociere.
    - Experienta in domeniul Productiei constituie avantaj.

    Responsabilitati

    - Intretinerea relatiei cu furnizorii existenti
    - Identificarea de noi furnizori si negocierea conditiilor comerciale
    - Aprovizionarea cu materii prime (piese, componente) pentru productia de serie.
    - Verificarea, gestionarea si optimizarea stocurilor de materiale.
    - Supravegherea permanenta a fluxului intern de materiale, termene de livrare, reclamatii.
    - Dezvoltarea circuitelor logistice din cadrul companiei
    - Verificarea zilnica a comenzilor clientilor si comunicarea cu furnizorii in cazul modificarilor.
    - Comunicare si gasirea de solutii impreuna cu productia in cazul situatiilor dificile.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial atractiv.
    - Asigurarea de training-uri si posibilitati de dezvoltare profesionala.
    - Loc de munca in cadrul unei companii cu traditie in domeniul Productiei de contoare electrice ,electronice si gaz
    - Echipa tanara si motivata

    Timisoara,

    Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Brasov, Timisoara,

    Vezi job-uri similare (4)