Junior Digital Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Iceberg active.

Vezi toate job-urile Junior Digital Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Iceberg
Domeniu:
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • Actualizat la: 14.10.2014

    Iceberg este una dintre cele mai dinamice companii de consultanţă din România, specializată în proiecte cu finanţare nerambursabilă, strategii de dezvoltare, servicii de inovare şi transfer tehnologic. Înfiinţată în 2005, compania a evoluat pentru a deveni astăzi un hub de idei, resurse şi oameni care generează inovare, dezvoltare şi performanţă pentru organizaţii, companii şi instituţii din România şi ţările învecinate. Soluţiile şi serviciile pe care le oferim sunt adaptate fiecărui tip de organizaţie, iar misiunea noastră este de a transforma viziunea clienţilor noştri în rezultate. De a provoca o schimbare pozitivă la nivel de individ, echipa şi organizaţie.
    Avem birouri în Bucureşti şi Braşov şi companii partenere în Bulgaria, Serbia şi Republica Moldova.
    Servicii
    Finanțări. Consultanță în implementarea și monitorizarea proiectelor
    Project Management
    Inovare. Cercetare
    Training
    Dezvoltare organizațională
    Strategii

    Cerinte

    Să fii absolvent de licență sau master în 2014
    Să fii din Brașov (de preferat)
    Să fii pasionat de social media și internet

    Îți place să scrii? Pentru că urmărim să ai abilitatea de a scrie și dezvolta concepte
    În viitorul tău job, trebuie să ai abilități de comunicare bine dezvoltate
    Ai mai făcut până acum prezentări? Să știi că urmărim și abilitatea ta de prezentare clară și concisă a conceptelor
    Proiectele pe care le derulăm necesită atât lucru individual cât și în echipă; este nevoie să ai aceste abilități
    Limba engleză e necesară oriunde ai lucra! Ne dorim să ai cunoștințe cel puțin medii de limba engleză
    Orice om de online trebuie să lucreze pe PC. Este nevoie să fii obișnuit cu operarea frecventă a PC-ului
    În calitate de viitor Junior Digital Specialist, creativitatea, imaginația și pasiunea pentru publicitate trebuie să fie punctele tale forte
    Trebuie să ai abilități de Microsoft Office și capacitatea de tehnoredactare rapidă

    Responsabilitati

    De a gestiona activitățile de blogging, content marketing și copywriting
    De a administra bloguri și a promova conținutul acestora în online
    De a gestiona o serie de conturi de Social Media prin postări și interacțiuni cu fanii
    Va trebui să realizezi activitățile de SEO on page și să urmărești îmbunătățirea permanentă a acestora
    Să realizezi strategii pentru campaniile de promovare online și să propui noi campanii
    Să realizezi conceptele și textele pentru materialele de promovare

    Alte informatii

    Ce oferim
    Salariu adecvat;
    Posibilitatea de dezvoltare în cadrul unei echipe dinamice;
    Acces la evenimentele și cursurile pe care le organizăm;
    Pregătire și training în vederea îndeplinirii atribuțiilor.

    Pentru a aplica, vă rugăm să completați formularul de aplicare de la acest link: http://the-pharmacy.eu/cautam-farmacisti/

    Aplica fara CV
    Remote