Demand & Supply planner - perioada determinata 1 an

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile Demand & Supply planner - perioada determinata 1 an active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 23.12.2014

    La Nestlé vei descoperi o lume bazata pe respect – pentru sine, pentru colegi, pentru diversitate si pentru viitor. Respectul ghideaza toate deciziile noastre si contureaza experienta pe care o oferim fiecarui angajat, indiferent de nivelul orgazitional la care se afla.

    Cerinte

    - Experienta de minim 1 an in Supply Chain
    - Absolvent de studii superioare
    - Limba engleza — nivel avansat
    - Abilitati de negociere, persuasiune si lucru in echipa
    - Comunicare, entuziasm, abilitati de prezentare
    - Abilitati de analiza si capacitatea de a lucra sub presiune

    Responsabilitati

    - Generarea, impreuna cu celelalte functiuni implicate in procesul de planificare, a unui plan de vanzari realist si fezabil, pe tot orizontul de 18 luni ;
    - Introducerea si modificarea in timp util a planului de vanzari in sistemul de planificare, in corelatie cu deciziile rezultate din sedintele de MBP ;
    - Implementarea de imbunatatiri ale proceselor si de Demand & Supply Planning in vederea atingerii unor obiective tangibile (cresterea performantei, economii, cresterea eficientei).
    - Adoptarea de masuri rapide pentru a minimiza impactul deviatiilor din Planul de Vanzari
    - Atingerea în mod constant al unui nivel ridicat de satisfacere a clientului, tinand cont de stringentele de optimizare stoc si de indicatorii de prospetime
    - Cooperarea, împreuna cu Event Managementul, Marketingul si Vânzările, la proiectele legate de dezvoltarea unui produs nou, dezvoltarea unui ambalaj nou.
    - Analizarea si evaluarea saptamanala a planului de aprovizionare ;
    - Realizarea unui management optim al stocurilor: disponibilitate de stoc in locatia potrivita, la prospetimea ceruta vs cost minim.
    - Stabilirea politicii de stoc pentru fiecare produs din portofoliu ;
    - Urmarirea transportului de bunuri de la Producător către Depozitul local;
    - Urmarirea/monitorizarea stocurilor fără miscare, cu miscare lenta si vechi pentru a putea anticipa eventualele probleme ce pot aparea si a gasi solutii alternative pentru a putea preveni distrugeri ale produselor finite.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (71)