Learning by Doing - Internship Expeditor International

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DB Schenker Logistics SA active.

Vezi toate job-urile Learning by Doing - Internship Expeditor International active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Transporturi active pe Hipo.ro

Angajator: DB Schenker Logistics SA
Domeniu:
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Arad
  • Cluj Napoca
  • Timisoara
  • Actualizat la: 29.10.2014

    La DB Schenker Logistics  faci parte dintr-o rețea logistică globală prin care menținem conectate cele mai importante piețe comerciale din lume. O rețea care îți permite să îți conturezi cariera profesională într-un mediu intercultural, te încurajează să contribui la succesul echipei și să-ți lași amprenta.

    Cu peste 74.500 de colegi în toată lumea, încurajăm diversitatea și succesul prin experiență, perspective și abilități individuale. Împreună suntem o echipă, pregățiți să mergem mai departe!

    Ești un bun ascultător? Ești dornic/ă să livrezi mereu la capacitate maximă? Perfect! Alătură-te și vei face parte din rețeaua noastră globală. Pasiunea ta îi va ajuta pe clienții noștri să progreseze.

    Cerinte

    • Vârsta maximă 23 ani
    • Fluenţă în limba germană
    • Utilizează cu uşurinţă pachetul MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
    • Provine de la facultăţi/licee cu profil economic sau tehnic
    • Are dorinţă de a învăţa
    • Este curios, dinamic şi atent la detalii
    • Bune abilităţi de relaţionare

    Responsabilitati

    Expeditorul este cel care planifică şi organizează transportul de mărfuri stabilind traseul ideal, combinând atunci când este cazul, transportul feroviar, rutier, aerian sau maritim. Pentru a-ţi oferi un program cât mai complex, în fiecare an, vei merge 2 luni la Şcoala de Expeditori Internaţionali de la Mitterdorf, Austria, de unde vei primi o diplomă acreditată.
    La sfârşitul celor 3 ani de traineeship, îţi vom oferi o poziţie stabilă într-unul din departamentele operaţionale, în funcţie de performanţele atinse.

    Alte informatii

    Pe scurt, îţi oferim:
    • 3 ani de traineeship plătit în cadrul companiei noastre
    • Oportunitatea de a experimenta domeniul transporturilor prin rotaţia departamentelor la fiecare 6 luni
    • 2 luni de training la Şcoala de Expeditori Internaţionali din Mitterdorf, Austria în fiecare an
    • 2 sesiuni de training soft skills şi hard skills în fiecare an
    • Dezvoltare profesională într-un mediu internaţional

    Aplica fara CV
    3000 - 4000 EUR NET / luna
    Cluj Napoca,

    Remote