JUNIOR PROJECT CONSULTANT

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Iceberg active.

Vezi toate job-urile JUNIOR PROJECT CONSULTANT active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Arhitectura - Design - Proiectare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management - Consultanta active pe Hipo.ro

Angajator: Iceberg
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Management - Consultanta
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.09.2014

    Iceberg este una dintre cele mai dinamice companii de consultanţă din România, specializată în proiecte cu finanţare nerambursabilă, strategii de dezvoltare, servicii de inovare şi transfer tehnologic. Înfiinţată în 2005, compania a evoluat pentru a deveni astăzi un hub de idei, resurse şi oameni care generează inovare, dezvoltare şi performanţă pentru organizaţii, companii şi instituţii din România şi ţările învecinate. Soluţiile şi serviciile pe care le oferim sunt adaptate fiecărui tip de organizaţie, iar misiunea noastră este de a transforma viziunea clienţilor noştri în rezultate. De a provoca o schimbare pozitivă la nivel de individ, echipa şi organizaţie.
    Avem birouri în Bucureşti şi Braşov şi companii partenere în Bulgaria, Serbia şi Republica Moldova.
    Servicii
    Finanțări. Consultanță în implementarea și monitorizarea proiectelor
    Project Management
    Inovare. Cercetare
    Training
    Dezvoltare organizațională
    Strategii

    Cerinte

    - studii superioare absolvite DOAR în anul 2014 - OBLIGATORIU
    - domenii de specialitate: economic, juridic, administraţie publică, sociologie
    - cunoştinţe bune de limba engleză/ germană
    - abilităţi bune de comunicare, colaborare, capacitate de analiză
    - cursuri de specialitate în domeniul Fondurilor Europene - reprezintă un avantaj
    - cursuri de specialitate management de proiect - reprezintă un avantaj
    - expertiză în analize tehnice şi/sau financiare asupra bugetelor proiectelor - reprezintă un avantaj
    - expertiză în derularea proiectelor finanţate de U.E. - reprezintă un avantaj

    Responsabilitati

    - lucrează individual şi în echipa pentru a realiza activitatea de consultanţă în cadrul unor proiecte având ca beneficiari sectorul privat şi sectorul public din România şi ţările învecinate;
    - promovează serviciile companiei, oferă consultanţă clienţilor existenţi şi potenţiali conform standardelor de calitate ale companiei;
    - elaborează oferte financiare/tehnice, componente de proiect aferente specializării proprii şi asigură coordonări generale pentru soluţii de specialitate;
    - urmăreşte şi acţionează în scopul realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
    - participă la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării şi finalizării acestora;
    - raportează activitatea şi aplică reglementările legale şi interne;
    - învaţă şi îşi îmbunătăţeşte în permanenţă activitatea profesională, pentru a avansa în carieră.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - echipă dinamică şi competitivă;
    - dezvoltare profesională continuă;
    - avansare în funcţie de rezultate;

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Buftea, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (83)