Programator Front-end

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile i-MEDIC active.

Vezi toate job-urile Programator Front-end active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: i-MEDIC
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 10.12.2014

    Portalul medical i-MEDIC.ro ofera cititorilor sai informatii diverse cu privire la noutatile medicale si informatii actualizate cu privire la subiecte medicale de interes.

    Cerinte

    - Studii superioare.
    - Cunostinte bune de limba engleza pentru a facilita comunicarea cu partenerii din afara.
    - Familiaritatea cu platforme cum ar fi Drupal sau Wordpress.
    - Posibilitatea de a crea campuri custom si de customizare a interfetei Drupal.
    - Crearea de template-uri personalizate Drupal.
    - Cunostinte avansate: PHP, JavaScript, MySQL, JQuery, AJAX, HTML5, CSS3.
    - Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si orala: vocabular elevat, gandire analitica, concizie, coerenta si claritate.
    - Personalitate deschisa, sociabila, relationala, energica, adaptabila.
    - Flexibilitate in gandire, capacitate de ascultare activa.
    - Foarte bune abilitati de organizare.
    - Spirit de echipa si initiativa, abilitati de a lucra in colectiv.
    - Abilitati de analiza si planificare.
    - Orientare catre rezultate, eficienta si rezolvarea problemelor, capabil sa-si atinga obiectivele (sa respecte termene de finalizare).
    - Atitudine orientata catre client.
    - Capacitate de a lucra sub stres.
    - Capacitate rapida de decizie, precum si asumarea responsabilitatii pentru deciziile luate.
    - Siguranta de sine si perseverenta in actiuni.
    - Autodidact, capacitate de invatare si asimilare pe termen lung, interesat in evolutia profesionala, motivat pentru performanta.
    - Loialitate, corectitudine, rigurozitate, onestitate si bun simt.
    - Capacitate de a pastra confidentialitatea informatiilor interne si externe.
    - Fara cazier, fara conflicte majore la locurile de munca anterioare

    Responsabilitati

    - O persoana capabila sa transpuna un design din .psd/.ai in format .html. Produsul finit trebuie sa urmeze un framework responsive, scalabil pe mai multe rezolutii si platforme (inclusiv tableta/mobile). Practic, este nevoie de o persoana care poate duce un proiect de la cap la coada in ceea ce priveste partea programatica.
    - Se preocupa sa asimileze cunostintele necesare operarii cu instrumentele software dedicate acestei activitati.
    - Se preocupa de cunoasterea detaliata a produselor si serviciilor oferite de companie.
    - Executa activitati specifice de programare si support tehnic conform procedurilor din Fisa Postului.
    - Face propuneri de imbunatatire a proceselor de care raspunde.

    Pachet salarial competitiv la care se adauga bonusuri in functie de rezultate. Oportunitatea de evolutie intr-o companie si intr-o piata dinamica si in continua dezvoltare, alaturi de o echipa tanara.

    Pentru a aplica va rog sa trimiteti mail la adresa contact@i-medic.ro
    De asemenea, includeti si o lista cu proiectele lucrate.

    Remote

    Remote

    Remote

    Vezi job-uri similare (17)