Internship Assistant Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DevAcademy active.

Vezi toate job-urile Internship Assistant Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Secretariat - Administrativ active pe Hipo.ro

Angajator: DevAcademy
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Secretariat - Administrativ
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 17.12.2014

    DevAcademy este rezultatul ingeniozitații, al bunei cunoasteri a domeniului IT, precum si al unei doze consistente de munca.
    Ne propunem sa sustinem juniorii pasionati de programare, printr-un program bine structurat de invatare si practica, precum si dezvoltarea unor echipe, care sa lucreze sinergetic si sa genereze aplicatii cu impact.
    DevAcademy este o comunitate a inovatorilor si a pasionatilor de tehnologie.

    Ne gasesti oricand la adresa: joinus@devacademy.ro daca ai intrebari sau daca vrei sa te alaturi comunitatii noastre.

    Cerinte

    Ce vrem de la tine?
    - sa mai fi indeplinit un rol similar pentru cel putin 6 luni
    - sa stii limba engleza, cel putin nivel mediu
    - sa ai cunostinte de baza ale pachetului Office
    - sa ai bune aptitudini organizatorice

    Responsabilitati

    Te vei ocupa de :
    - respectarea dead-line-urilor
    - organizarea si participarea la diferite intalniri/evenimente/conferințe
    - verificarea taskurilor zilnice si prioritizarea acestora
    - research online pe o paleta variata de subiecte, stabilirea intalnirilor, redactarea minutelor acestora si mentinerea comunicarii cu ceilalti membri ai echipei

    Alte informatii

    Ce iti oferim?
    - Profesionalismul si experiența noastra anterioara in dezvoltarea proiectelor
    - Sansa de a lucra cu mentori si traineri cu o experienta in IT de peste 10-12 ani
    - Un mediu dinamic orientat catre progres care iti garanteaza accesul la piete internationale extraordinare si sanse de dezvoltare majore.

    DevAcademy se adreseaza pasionatilor din domeniul IT. Suntem o comunitate de programatori aflati inca abia la inceput dar avem planuri mari si suntem pasionati de ceea ce facem. Daca vrei sa ni te alaturi ca voluntar, trimite-ne CV-ul tau la joinus@devacademy.ro.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (46)