Internship Educație in Cehia

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AIESEC in Romania active.

Vezi toate job-urile Internship Educație in Cehia active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Educatie - Training active pe Hipo.ro

Angajator: AIESEC in Romania
Domeniu:
  • Educatie - Training
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Strainatate
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 01.12.2014
    Scurta descriere a companiei

    Do you want to start your career in a unique way?
    AIESEC's international programs can help you can expand your horizon and develop your career in a global setting. Our opportunities are related to the areas of Marketing, Business Administration, Business Development, Engineering, Finance and IT.

    The organization's activity has been extensive since 1948, through volunteer projects, internships and international teaching campaigns to support a multicultural understanding of the world. AIESEC's activity is led by young enthusiasts from all over the world in order to develop the leadership potential of young people through challenging experiences.

    AIESEC is a non-profit organization that offers paid and unpaid internships in start-ups, medium-sized or even multinational companies. Whether we are talking about a start-up in tourist countries such as Portugal or Greece or the multinational DHL, Microsoft from Belgium, our organization offers you various perspectives to build your desired career and travel abroad.

    What are you waiting to upscale your career?
    Check out our website for some testimonials: aiesec.org.ro

    Cerinte

    Cunoștințe de pedagogie şi psihologia copilului
    Cunoștințe de predare limbi străine
    Cunoştiinşe de lingvistică
    Diplomă de licență
    Nivel excelent al limbii engleze

    Responsabilitati

    Internul va preda limba engleză copiilor de vârste mici (3-7 ani) şi angajaţilor
    Va realiza materiale şi prezentări în engleză pe care le va folosi în timpul predării
    Pe toată perioada internshipului acesta va lucra sub îndrumarea unui mentor

    Alte informatii

    Beneficii

    Computer personal
    Acces la internet
    Salariu de 700 $

    Programul de lucru:

    Perioada internshipului este de 38 de săptămâni de preferat între 01.10.2014 și 01.06.2015, datele fiind flexibile în funcție de ce hotărăști împreună cu cei de la companie după vei fi selectat
    Programul de lucru este 8:00- 16:00, cu un total de 40 de ore pe săptămână

    Internship-urile AIESEC sunt destinate studenților sau proaspeților asbsolvenți cu vârsta până în 30 de ani.

    Aplica fara CV
    Strainatate,

    BUCURESTI, Strainatate, Timisoara,