Agent Vanzari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Agent Vanzari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 06.02.2015

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    Rolul acestui post este de a prezenta, promova si vinde produsele companiei in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.
    Clientul nostru este o companie distribuitoare de sisteme de implanturi, biomateriale și instrumentar stomatologic, ce activeaza in domeniul stomatologiei inca din anul 2006.

    Cerinte:
    - cursuri in domeniu, imbunatatirea permanenta a pregatirii sale profesionale si de specialitate;
    - capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii;
    - capacitate rapida de decizie;
    - disponibilitate program prelungit si deplasari in tara;
    - spirit de echipa;
    - permis de conducere cat B (de preferat candidatii cu masina proprie pe care sa o foloseasca in interes de serviciu, fiindu-le decontata benzina si uzura in functie de activitate);
    - cunostinte PC;
    - cunostinte foarte bune de limba engleza si limba romana

    Responsabilitati

    - cunoasterea produselor din portofoliul companiei;
    - administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
    - prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
    - urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
    - informarea clientilor privind ofertele curente;
    - depune toate eforturile privind onorarea comenzilor catre clienti, efectuand si livrari de produse in cazuri exceptionale;
    - zilnic, mentine up datata baza de date cu clienti, adaugand noi informatii despre comenzile si cerintele clientilor existenti sau aduagarea clientilor noi;
    - cunoasterea firmelor concurente (caracteristici, preturi si oferte);
    - participa la delegatii in tara in vederea vizitarii clientilor activi si racolarea de clienti noi
    - promovarea evenimentelor pe care firma le organizeaza pentru clienti;
    - raspunde si ia parte la actiunile initiate de seful direct;
    - stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
    - intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
    - redacteaza rapoartele dupa intalniri;
    - raspunde pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
    - raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
    - raportari zilnice ale activitatii desfasurate pe teren
    - la sfarsit de luna preda sefului direct Foaia de Parcurs completata corespunzator, insotita de decontul justificativ de cheltuieli;
    - raspunde de integritatea autovehiculului pe care il are in primire;
    - participarea la evenimente/cursuri si realizarea de rapoarte privind desfasurarea acestora

    Alte informatii

    Beneficii:
    - salariu atractiv
    - comision din vanzari
    - training-uri de specialitate

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (73)