Customer Service Representative

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Prohuman active.

Vezi toate job-urile Customer Service Representative active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Prohuman
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.09.2014

    With over 25 years of experience on the Romanian HR market, PROHUMAN APT (former APT Resources & Services) is the one of the biggest players in the industry, a force concentration evenly deployed across different specialties. Having approximate 4000 employees (mostly higher educated) in BPO and temporary work assignments, as of 2021, PROHUMAN APT ranks in the Top 3 HR providers in Romania.

    Cerinte

    O afacere de familie, infiintata in 1949 care avea ca domeniu de activitate comercializarea cafelei prin posta si care a evoluat intr-o companie multinationala de succes cu un inalt standard de calitate, te vrea in echipa sa!

    Ce trebuie sa oferi tu:
    - 3 -5 ani de experienta intr-o pozitie de customer service sau similara
    - Studii universitare de preferat in domeniul financiar/contabilitate
    - Cunostinte solide de MS office ( Excell)
    - Un nivel intermediar de engleza
    - Abilitati de comunicare si lucru in echipa
    - Perseverenta
    - Proactivitate si orientat spre rezultat
    - Daca ai cunostinte de SAP se va considera un avantaj

    Responsabilitati

    Noul nostru coleg va avea urmatoarele responsabilitati

    - Verifica saptamanal balanta soldurilor de la clienti in vederea identificarii creantelor neincasate
    - Listeaza raportul de facturi neincasate din sistem si expediaza catre persoanele relevante
    - Identifica si recomanda impreuna cu KAM actiunile necesare in vederea recuperarii creantelor restante
    - Realizeaza procesul de confirmari solduri bianuale cu clienti
    - Calculeaza dicounturile promotionale si contractuale aferente clientilor si emite facturile aferente acestora.
    - Introduce si actualiza preturilor de vanzare in sistemul de facturare conform procedurilor interne ale companiei
    - Intocmeste diverse rapoarte periodice si ocazionale, conform instructiunilor primite de la seful de departament

    Ce oferim noi :
    - Un mediu de lucru multinational si dinamic
    - Bonificatii in functie de performanta
    - Posibilitatea de a participa la traininguri si alte programe de dezvoltare personala si profesionala
    - Nu in ultimul rand, un salariu competitiv

    Te asteptam !

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (296)