Coordonator echipa asistenti comerciali

Vezi toate job-urile Coordonator echipa asistenti comerciali active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: confidential
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 20.10.2014
    Remote work: On-site
    Cerinte

    Esti o persoana cu un nivel avansat de limba germana si cunostinte medii de engleza si franceza ? Cu abilitati manageriale, dinamic si motivat ? Atunci hai in echipa noastre de la sediul din Iasi.

    Candidatul ideal :
    Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :
    -cunostinte de utilizare PC: Outlook/g-mail, CRM, Microsoft Office, Internet Explorer;
    -abilitatea de a intretine o conversatie telefonica comerciala;
    -abilitatile de prezentare;
    -aptitudini de negociere;
    -cunoasterea tehnicilor comerciale specifice activitatii echipei;
    -capacitatea de a cauta si de a sintetiza informatii;
    -orientare catre client, spirit de echipa;
    -abilitati de leadership, antreprenoriat ;
    -simt comercial dezvoltat ;
    -fire riguroasa ;
    -rezistent la stres
    -spirit de initiativa
    -fire dinamica
    -capacitate de adaptare la situatii noi ;
    -sociabil
    -persuasiv
    -interesat de dezvoltarea continua.

    Responsabilitati

    Coordoneaza o echipa de prospectare comerciala pe Zona Geografica alocata de client;
    -Efectueaza coaching al echipei in vederea dezvoltarii competentelor comerciale;
    -Urmareste si garanteaza atingerea obiectivelor de prospectare cantitative si calitative pentru echipa pe care o conduce ;
    -Dezvolta o cunoastere aprofundata a Zonei Geografice pe care o are alocata si raporteaza managerului de prospectare si echipei informatii relevante si pertinente (concurenta, tendinte etc.);
    -Raporteaza rezultatele echipei, implementeaza planninguri si strategii de lucru pentru membrii echipei si se asigura de respectarea acestora ;
    -Pregateste si conduce intalniri de echipa si individuale in vederea prezentarii performantelor comerciale, impunerii de corectii etc. ;
    -Motiveaza si mentine un bun climat de lucru in cadrul echipei pe care o conduce, dar si in cadrul intreprinderii;
    -Prospecteaza prin telefon noi furnizori europeni, prezinta conceptul clientului francez si identifica persoana care are puterea de decizie asupra gestiunii loturilor destinate destocajului, cu scopul de a detecta eventuale oportunitati si furnizori cu potential real de destocaj;
    -Introduce in baza de date CRM (Selligent) fisele de prospectare pentru furnizorii identificati cu potential de destocaj si verifica in prealabil daca acestia nu exista deja in sistem, cu scopul de a minimiza riscul de producere a duplicatelor si de a imbogati baza de date existenta;
    -La cerere, intocmeste un raport de activitate zilnic cu scopul de a permite managerului direct controlul activitatii sale de la distanta;

    Aplica fara CV
    Iasi, Pascani,