Inginer electronist Junior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nera Computers active.

Vezi toate job-urile Inginer electronist Junior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Angajator: Nera Computers
Domeniu:
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 18.09.2014

    NERA Computers, este o unitate cu capital integral privat, înființată în 2002, în plină dezvoltare, cu un personal dinamic, cu o orientare europeană și cu o ofertă variată de servicii și produse dublate de calitate și condiții de garanție deosebite.

    Cerinte

    Sunteti candidatul (candidata) ideal(a) daca:
    - sunteti o fire ordonata si inarmata cu multa rabdare, neaparat punctuala
    - cunostinte de baza electronica,
    - nu va deranjeaza rutina ( urmeaza sa faceti aceleasi operatiuni )
    - puteti lucra cu targeturi si constientizati ca prezenta la servici este necesara dar nu suficienta pentru a fi un angajat de valoare
    - nu fumati
    - cunoasteti limba engleza ( nivel mediu)

    Responsabilitati

    Urmeaza a va desfasurati activitatea intr-un repair center pentru tehnica de calcul (preponderent laptopuri), in cadrul unui colectiv tanar cu reale posibilitati de promovare.
    Programul de lucru este luni-vineri 09-18(o ora pauza de masa) si urmeaza a fi modificat, in scurt timp, in doua schimburi 06:14 30 ( jumatate de ora pauza de masa) si 14 30 -23
    Activitatea principala consta in efectuarea operatunilor de reballing , reflow,rework (operatiuni efectuate pe placi de baza notebook).
    Pentru cei fara experienta activitatea principala va consta in dezmembrari si asamblari
    Echipamentele sunt de productie germana de ultima generatie ( printre cele mai bune existente in Romania). Experienta anterioara pe reballing reprezinta un avantaj cert
    Pentru mai multe informatii cautati pe internet materiale documentare cu "laptop reballing - rework - reflow)
    Pachet salarial avantajos cuprins din salariu fix+bonuri de masa+cresteri salariale trimestriale.

    Companie fondata in 2002 cu un ritm stabil de crestere , axata pe vanzare si service tehnica de calcul. Parteneriate externe ( 90% din activitatea de service este destinata parteneriatelor cu firme importante din Europa de Vest). Incepand cu nov 2014 activitatea se va desfasura intr-un sediu nou de 2700mp situat vis a vis de Antibiotice -Valea Lupului
    Viziunea firmei este sa devina principalul centru de reparatii IT din EUROPA in urmatorii 10 ani .

    Iasi,

    Iasi,

    Aplica fara CV
    Remote

    Vezi job-uri similare (13)