Coordonator transport cu engleza si franceza

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile VEO Worldwide Services active.

Vezi toate job-urile Coordonator transport cu engleza si franceza active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: VEO Worldwide Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 02.09.2014

    VEO Worldwide is a B2B services provider, based in Europe, with 16 years of activity. In 2006, when NOZ (the European clearance leader) started its expansion within Eastern Europe and Africa, VEO quickly fell in love with its vision and agile environment, always pushing things to discover more of this amazing business of clearance and responsible economy. Hence, we've added our own dynamic culture and mindset to everything we embraced from NOZ.
    We constantly search for solutions to help business owners capitalize on their unsold stocks (past collections, short expiry products, cancelled orders) and become efficient.
    With all of that, VEO is consolidating its brand based on engagement, transparency, solidarity, constant improvement and competence.

    Cerinte

    Cautam o persoana cu spirit analitic, dinamica, atenta la detalii si cu o buna capacitate de anticipare a situatiilor neprevazute care apar in domeniul transportului pentru a se alatura echipei de transport la sediul nostru din Bucuresti.

    Pentru pozitie aveti nevoie de:
    • Cunoasterea limbii engleze si franceze la nivel avansat (utilizator independent)
    • Excelente abilitati de comunicare, negociere si customer service
    • Experienta profesionala de cel putin 2 ani intr-unul din domeniile: customer service, order management, achizitii, vanzari, transport, logistica
    • Cunoasterea pachetului Microsoft Office (in special Excel) este obligatorie, iar cunoasterea soft-ului SAP reprezinta un avantaj
    • Disponibilitate pentru deplasari ocazionale pe teritoriul Romaniei si Frantei

    Responsabilitati

    Ref (R40302002140)

    In calitate de Coordonator transport, vorbitor de engleza si franceza in Veo, principalele tale misiuni vor fi sa:
    • Organizezi transportul, urmaresti comenzile pana la receptionarea marfurilor si pastrezi o relatie excelenta cu transportatorii
    • Dezvolti portofoliul de transportatori din Europa (prospectezi piata si introduci contactele in baza de date SAP)
    • Contactezi furnizorii de marfa din Europa in vederea asigurarii aprovizionarii platformelor logistice din Franta
    • Intocmesti cotatiile de transport pentru ofertele in curs de validare
    • Interactionezi cu celelalte departamente de suport din cadrul companiei
    • Comunici prin telefon si prin e-mail in limba engleza si franceza cu toate persoanele implicate in lantul logistic

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Formare la nivel internaţional
    • Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes
    • Pachet salarial atractiv

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (73)