Senior Accountant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Teamnet International active.

Vezi toate job-urile Senior Accountant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Teamnet International
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.07.2015

    Established in 2001, Teamnet Group is one of the most important IT&C integrators in Romania, as well as an influential mentality change advocate in the region's countries. As part of our experts’ team you will play a big part in changing the today’s society into the society of tomorrow.
    Join us now!

    Cerinte

    Absolvent studii economice
    Membru CECCAR - Expert Contabil
    Cunoasterea normelor de raportare IFRS reprezinta un avantaj
    Experienta de minim 3 ani intr-un post similar
    Foarte bune cunostinte de operare PC (Excel avansat - obligatoriu)
    Limba engleza - nivel mediu
    Abilitati de organizare si planificare
    Meticulozitate si acuratete
    Diplomatie si etica profesionala
    Persoana dinamica, deschisa, orientata spre solutii
    Seriozitate si implicare.

    Responsabilitati

    Inregistrarea corecta, completa si la timp a tuturor documentelor contabile, conform legislatiei in vigoare.
    Intocmirea registrului de casa: incasari/plati in numerar, intocmire dispozitii de plata/incasare
    Inregistrarea extraselor bancare in lei/valuta
    Mentinerea evidentei clientilor si furnizorilor
    Constituirea taxelor, impozitelor si contributiilor sociale
    Realizarea operatiunilor de inchidere de luna: inchidere venituri/cheltuieli; inchidere TVA, analiza soldurilor din balanta contabila analitica, analiza rulajelor conturilor
    Intocmirea declaratiilor lunare
    Intocmirea si verificarea balantei si a bilantului

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (94)