Inginer Marketing

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Quartz Matrix active.

Vezi toate job-urile Inginer Marketing active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Marketing active pe Hipo.ro

Angajator: Quartz Matrix
Domeniu:
  • Inginerie
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 29.08.2014
    Scurta descriere a companiei

    Integrator de solutii QUARTZ MATRIX
    Get your career solution!

    Cerinte

    Va trebui sa ai urmatoarele aptitudini:

    -Sa ai cunostinte tehnice si experienta in domeniul tehnologiei;
    -Sa ai capacitatea de intelegere a principiilor de functionare a produselor; sa cunosti temeinic terminologia tehnica;
    -Sa iti placa sa comunici cu membrii echipei si sa lucrezi cu acestia;
    -Sa ai capacitate de sinteza a informatiilor complexe si diverse;
    -Sa fii atent la detalii si sa iti doresti sa finalizezi actiunile ca “un lucru bine facut”;
    -Sa identifici si sa rezolvi probleme eficient, intr-un timp cat mai scurt;
    -Sa detii cunostinte solide de Microsoft Office, Power Point si Corel Draw/Photoshop;

    Ce dorim noi de la tine:

    -Sa ai studii finalizate intr-o disciplina tehnica;
    -Sa cunosti limba engleza;
    -Sa ai minim 1 an experienta in domeniile marketing sau vanzari.

    Responsabilitati

    -Implementarea strategiilor de vanzari si marketing prin crearea de instrumente inteligente de promovare a produselor;
    -Vei crea prezentari de produs cu argumente competitive si evidentiere de beneficii (fise tehnice, filme de prezentare produs, pagini web dedicate, newslettere);
    -Vei colecta si furniza analize de piata si ale concurentei (rapoarte financiare ale concurentei, portofoliul de produse; tendinte ale pietei);
    -Vei desfasoara campanii de marketing de produs;
    -Desfasurarea campaniilor de satisfactie a clientilor companiei pentru produsele pe care le reprezinti;
    -Participarea in coordonarea evenimentelor pe care le organizam cu clientii in cadrul carora produsele pe care le reprezinti vor fi prezentate;
    -Oferirea de training si suport echipei de vanzari pe instrumentele de promovare create;
    -Construirea unui parteneriat solid si pe termen lung cu furnizorii agreati de companie pentru a desfasura activitati comune de marketing.

    Alte informatii

    In schimb, iti putem oferi:

    -Un pachet salarial motivant, ce include bonuri de masa;
    -Posibilitati de avansare in cadrul companiei;
    -Un mediu de lucru sanatos, orientat pe cunoastere si perfectionare;
    -Team-building-uri cu echipa ta de proiect.

    Aplica fara CV
    Constanta, Iasi, Galati,

    Bacau, Iasi, Vaslui,

    Aplica fara CV
    Bacau, Iasi,

    Vezi job-uri similare (7)