Voluntar LET S DO IT, ROMANIA! - Social Media

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile LET'S DO IT, ROMANIA! active.

Vezi toate job-urile Voluntar LET S DO IT, ROMANIA! - Social Media active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Fundatii - Voluntariat - ONG active pe Hipo.ro

Angajator: LET'S DO IT, ROMANIA!
Domeniu:
  • Fundatii - Voluntariat - ONG
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.08.2015

    Suntem cea mai mare mișcare socială din România și am reușit să mobilizăm peste 1 400 000 de voluntari pentru acțiuni dedicate mediului și societății.
    Valorile noastre ca organizație sunt: Acțiune – Spiritul de Doer, Happiness – Fericire, Madness – Curaj nebun, Echipa, Sustenabilitate.
    Suntem oameni implicați, pozitivi, spargem bariere cu ideile noastre, credem în “împreună” și suntem dedicați cauzei, iar în fiecare zi demonstrăm asta.

    Cerinte

    Daca iti doresti sa lucrezi in comunicare, ne-ar placea sa fii sociabil si deschis la nou, sa comunici cu bucurie si incredere, intr-un mod prietenos. Sa ai idei proaspete, potrivite cu un brand tanar si revolutionar si sa fii mereu la curent cu ce se intampla in mediul online. Sa scrii cu placere si sa iti placa jocul cu cuvintele. Sa fii organizat si sa-ti respecti deadline-urile asumate.

    Daca ai mai lucrat in social media (ai gestionat pagini de Facebook sau alte conturi) ai un avantaj. Iar pasiunea pentru proiecte sociale si dorinta de a aduce o schimbare pozitiva sunt un must – doar de aceea ne-ai ales pe noi :)

    Responsabilitati

    Ce vei face:

    Vei primi sarcini de la Coordonatorul echipei de comunicare, cu care vei lucra direct
    Vei planifica saptamanal calendarul de postari pentru pagina de Facebook si contul de Twitter si vei scrie postarile
    Vei realiza cercetari utile pentru echipa (subiecte de interes pentru Facebook, etc)
    Vei contribui la blogul LDIR constant (minim 1 post/saptamana);
    Vei implementa campanii online de promovare a proiectelor existente
    Vei lua parte la intalnirile saptamanale ale echipei

    Vei invata lucruri utile despre online si comunicare si vei intelege din practica ce inseamna acest job
    Iti vei imbunatati abilitatile de comunicare si vei capata multa incredere in tine
    Vei participa la cursuri de formare utile, teambuilding-uri sau workshop-uri;
    Vei interactiona cu specialisti din diverse domenii si vei cunoaste oameni noi si frumosi
    Vei putea veni cu idei si le vei putea vedea puse in practica
    Daca ai nevoie, vei primi adeverinta de practica din care sa reiasa activitatea desfasurata;
    Vei lucra si te vei simti inspirat de un colectiv tanar si dinamic, care schimba cu adevarat fata Romaniei
    Vei avea un program de lucru flexibil;

    Vrem sa te implici alaturi de noi minim 6 luni!

    Daca doresti sa faci parte din echipa noastra te asteptam sa ne trimiti CV-ul, insotit de o scrisoare de intentie, la adresa recrutare@letsdoitromania.ro cu mentiunea "Voluntar Social Media".

    Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Aplica fara CV
    Remote

    Aplica fara CV
    4500 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (8)