Sales Business Anayst

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Nestle Romania active.

Vezi toate job-urile Sales Business Anayst active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: Nestle Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.08.2014

    La Nestlé vei descoperi o lume bazata pe respect – pentru sine, pentru colegi, pentru diversitate si pentru viitor. Respectul ghideaza toate deciziile noastre si contureaza experienta pe care o oferim fiecarui angajat, indiferent de nivelul orgazitional la care se afla.

    Cerinte

    •Absolvent studii superioare;
    •Engleza – nivel mediu; excell - nivel avansat
    •Experienta in vanzari/ Sales Administration

    Responsabilitati

    •Planificarea volumelor de vanzari si a cheltuielilor pentru activitatile promotionale, pentru categoriile alocate.
    •Planificarea tuturor activitatilor promotionale in CRM .
    •Controlul cheltuielilor cu activitatile promotionale versus bugetul alocat
    •Colaborarea cu departamentul de control si cu echipa de KA, in vederea verificarii costurilor planificate, actual vs bugetat/.
    •Initierea formularelor de promotie.
    •Analiza datelor de vânzare şi distribuţie numerică, identificarea problemelor şi sugerarea măsurilor corective.
    •Pregatirea datelor, analizelor pentru evaluarea performantelor clientilor.
    •Pregatirea analizelor de vânzări, prezentarilor pentru întâlnirile interdepartamentale Vânzări – Marketing – CCSD
    •Pregatirea datelor, analizelor pentru evaluarea performaţelor clienţilor
    •Pregatirea rapoartelor specifice categoriilor alocate, in conformitate cu planificarea interna.
    •Colectarea datelor de vânzări de la clienti, verificarea corectitudinii şi acurateţii acestora, centralizarea datelor primite

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre Nestle Romania. Consultati Politica de procesare a datelor personale a Nestle Romania >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (176)