Stagiar Cercetare Dezvoltare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Enviroscopy active.

Vezi toate job-urile Stagiar Cercetare Dezvoltare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Enviroscopy
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: freelancer-colaborator
    Nivel job: Student/Absolvent
    Orase:
  • Iasi
  • Actualizat la: 28.07.2014

    SC EnviroScopY SRL ( ESYRO) este o companie activa in domeniul produselor si serviciilor de monitoring a parametrilor de mediu creata in România in 2006 cu sediul in Iasi.

    Cerinte

    Domenii: inginerie/tehnic/fizica si stiintele si ingineria mediului in general

    Profil minimal pentru submiterea unei candidaturii :
    - absolvent sau student la nivel de master de facultate tehnica cu un bun background ( 8/10);
    - nivel operațional in engleza și permis de conducere auto categoria B sunt cerințe obligatorii;
    - excelent background informatic IT-COM ( software si hardware) minimal: MSOffice (Word-Excel-PowerPoint-Acces), webdesign , gestiune si up-grade de website, secretariat;
    -demonstrează ca are experienta in cercetare - dezvoltare în administrarea si gestionarea de proiecte CDI - fonduri structurale - nationale si EU (FP7-> new H2020);
    -are aptitudini si experienta in realizarea de oferte comerciale, livrare si serviciu dupa vanzare in domeniul echipamentelor stiintifice, aparaturii opto-electronice sau tehnic in general;
    -dorește sa faca o teza de doctorat in domeniul Științelor Atmosferei sau in Științele Mediului
    -stăpânește la nivel operațional software tehnic : LabView , MatLab, Katia, Solid Works, Optical Design ( Zeemax, ...) and FEA (Nastran,Ansys,...) software;
    -are experienta/studii pentru realizarea de bilante de mediu si studii de impact;

    Alte cerințe:
    - deschis - sincer - transparent
    - dinamic - spirit de inițiativa- responsabil
    - spirit de echipa si respect colegial
    - de buna educație si cu bun simt
    - sănătos fizic/psihic - sportiv - fara probleme grave de sănătate
    - dispus la efort prelungit, campanii de măsurători de weekend in tara si străinătate
    - prezentabil si dispus la călătorii - stagii in străinătate si deplasări in tara

    Responsabilitati

    - activitate de cercetare - dezvoltare - inovare
    - redactarea de rapoarte si gestiune de proiect
    - activități adminstrative si secretariat
    - călătorii -deplasării - stagii - campanii de măsurători in tara și străinătate
    - redactare de rapoarte technice si publicații de vulgarizare si stiintifice
    - întreținere imagine firma si website

    Alte informatii

    Oferta (bonusuri, beneficii)
    Beneficii: mașină (daca se justifica activitatea) - telefon data, suport PhD, stabilitate in firma pe durata proiectelor obținute cu implicare personala, salariu fix + prime sistematice (3x/an de Paste - Crăciun - Vacante) sau/si % din vanzari echipamente.

    IMPORTANT: aplicatia dvs completa ca sa fie luata in consideratie va cuprinde:
    -scrisoare de motivatie redactata ca raspuns la cerintele-exigentele din anunt si/sau completare mini interview online;
    -fotografie recenta
    -CV actualizat si corect care sa includa studii si experiente reale cat si publicatii/diplome/doctorate originale ca rezutat al efortului dvs.

    Aplica fara CV
    Bacau, Iasi,