Expert Achizitii Publice

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile EPIC Business Human Strategy active.

Vezi toate job-urile Expert Achizitii Publice active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Hardware active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: EPIC Business Human Strategy
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 08.09.2014

    EPIC Business Human Strategy is a company acting in the human resources consultancy field, offering services both in talent acquisition and human capital development.

    At EPIC we mix creativity, simplicity, passion, commitment and processes to build synergies between client’s business vision and people potential. We bring our experience and expertise from a diverse range of industries, cultures and businesses, from start up to mature entrepreneurship and multinationals. We aim to build strategies that last and people tell great stories about.

    Cerinte

    Candidatul de succes va avea urmatorul profil:

    - Studii superioare profil economic, tehnic sau juridic
    - Perfectionari (specializari) necesare mentinerii competentei in domeniul achizitiilor publice
    - Certificare Expert Achizitii Publice reprezinta un avantaj
    - Experienta in achizitii in domeniul IT reprezinta un avantaj
    - Atitudine orientata spre rezolvarea problemelor
    - Capacitatea de auto-organizare si planificare optima a propriilor sarcini
    - Abilitati de comunicare si relationare
    - Capacitatea de a lucra in echipa
    - Limba engleza nivel cel putin mediu

    Responsabilitati

    Rolul de Expert Achizitii Publice inglobeaza urmatoarele responsabilitati:

    - Urmarirea si analizarea anunturilor de participare publicate pe paginile / site-urile de specialitate
    - Analizarea si clarificarea conditiilor de participare la procedurile de achizitie
    - Realizarea si verificarea matricelor de complianta
    - Formularea intrebarilor de clarificari in cadrul procedurilor de achizitii si transmiterea lor catre Autoritatea Contractanta
    - Formularea de contestatii impotriva documentatiilor de atribuire in cadrul procedurilor de achizitii si transmiterea lor catre Autoritatea Contractanta
    - Identificarea expertilor necesari pentru participarea la licitatii
    - Pregatirea CV-urilor conform cerintelor solicitate prin documentatiile de atribuire
    - Intocmirea documentelor de calificare solicitate prin documentatiile de atribuire
    - Verificarea corectitudinii completarii formularelor aferente licitatiei
    - Colaborarea cu partenerii si subcontractorii in vederea integrarii ofertei
    - Integrarea ofertei finale
    - Elaborarea raspunsurilor la solicitarile de clarificari emise de autoritatile contractante
    - Alegerea procedurii de atribuire a contractelor de achizitii private din cadrul proiectelor finantate din instrumente structurale, obiectivul ā€˛Convergentaā€¯ precum si in cadrul proiectelor finantate prin mecanismele financiare SEE si Norvegian pentru atribuirea contractelor de furnizare bunuri, servicii sau lucrari, conform Ordinului MFE 1120/2013
    - Elaborarea documentatiei pentru elaborarea si prezentarea ofertei conform Ordinului MFE 1120/2013
    - Transmiterea anuntului/invitatiei de participare conform Ordinului MFE 1120/2013
    - Examinarea si evaluarea ofertelor in vederea stabilirii ofertei castigatoare conform Ordinului MFE 1120/2013
    - Publicarea anunturilor de achizitie privata din cadrul proiectelor finantate din instrumente structurale, obiectivul ā€˛Convergentaā€¯ precum si in cadrul proiectelor finantate prin mecanismele financiare SEE si Norvegian pentru atribuirea contractelor de furnizare bunuri, servicii sau lucrari, conform Ordinului MFE 1120/2013
    - Intocmirea diverselor rapoarte solicitate de conducerea companiei

    Candidatii interesati sunt rugati sa transmita un CV actualizat la adresa de e-mail emanuella.anghel@epic.com.ro .

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (188)