Management Intern in Emiratele Arabe

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile AIESEC Bucuresti active.

Vezi toate job-urile Management Intern in Emiratele Arabe active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Management Trainee active pe Hipo.ro

Angajator: AIESEC Bucuresti
Domeniu:
  • Management Trainee
  • Tip job: alt tip
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Strainatate
  • Actualizat la: 02.02.2015

    AIESEC is the world's largest youth-run, non-governmental, not-for-profit organization. We are present in more that 124 countries across the globe and have the purpose of developing youth's full potential through leadership and multicultural experiences in the form of volunteering experiences and professional internships.

    Cerinte

    Despre Companie:

    Deutsche Post DHL (DP DHL) este cel mai mare grup de servicii de logistica si postale din lume. Corporatia Deutsche Post and DHL ofera un portofoliu unic de servicii de comunicare si logistica. Grupul le ofera consumatorilor sai atat produse standardizate usor de folosit, dar si solutii inovative, plecand de la marketing si ajungandu-se pana la lanturi de aprovizionare industriale.

    Responsabilitati:

    -Sa sustii implementarea activitatilor programului si livrarile
    -S monitorizezi progresul proiectelor inainte de termenul limita
    -Sa identifici problemele si riscurile
    -Sa monitorizezi bugetul proiectului

    Beneficii:

    -Spatiu de lucru personal
    -Computer
    -Acces la Internet
    -Salariu de 2724$ dupa prima luna

    Programul de lucru:

    -Perioada internshipului este intre saptamani de preferat intre 01.04.2014 si 29.06.2014, datele fiind flexibile in functie de ce hotarasti impreuna cu cei de la companie dupa vei fi selectat;
    -Programul de lucru este 10:00- 20:00, cu un total de 40 de ore pe saptamana, iar uneori se lucreaza si sambata;
    Cerinte:

    -Abilitati de prezentare
    -Cunostinte de project management
    -Abilitati de leadership
    -Diploma de licenta
    -Cunostinte de limba engleza

    *Daca esti interesat de acest internship, te poti inscrie si accesand urmatorul link: https://podio.com/webforms/7099220/545122

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Iasi,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (32)