Contabil AP- limba Bulgara si Sarba

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Talent Stream active.


Vezi toate job-urile Contabil AP- limba Bulgara si Sarba active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: Talent Stream
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 07.11.2014
    Remote work: On-site
    Scurta descriere a companiei

    Talent Stream is looking to join forces and place candidates who:
    - Have minimum three (3) years worth of experience
    - Throughout their career, have achieved excellent results they are proud of
    - Are looking for the right organization where they can make a long-lasting, positive contribution

    Modern recruitment requires a higher degree of professionalism and client service standards which exceed the ones practiced today on the Romanian market.

    Cerinte

    � Studii medii / universitare de profil (in economie / contabilitate).
    � Cunoasterea la nivel mediu/avansat a limbii bulgare
    � Limba engleza (scris, citit, vorbit) � minim nivel incepator
    � Experienta contabila 1-3 ani.
    � Experienta 2 ani in utilizarea programelor de contabilitate.
    � Intelegerea teoretica si practica a proceselor si metodologiei de Contabilitate venituri.
    � Cunostinte si abilitati de utilizare a pachetului Microsoft Office (Microsoft Excel, Microsoft Word, Microsoft Outlook).


    Responsabilitati

    � Emiterea, verificarea si inregistrarea automata si manuala a facturilor
    � Postarea zilnica a platilor bancare conform procedurilor in vigoare
    � Verificarea zilnica a platilor si facturilor postate automat prin interfata.
    � Verificarea clientilor propusi la notificare si feedback.
    � Rularea procedurii de notificari
    � Verificarea calculului de penalitati de intarziere la plata a clientilor.
    � Analiza, operarea si verificarea incasarilor pentru clienti si debitori pentru a asigura inchiderile lunare, trimestriale, si anuale conform planificarii.
    � Confirmarea soldurilor catre clienti conform procedurii.
    � Constituirea / modificarea si inregistrarea provizioanelor specifice
    � Arhivarea documentelor.
    � Verifica rulajele lunare la conturile de clienti si efectueaza cliringul si corectia de rulaje.
    � Asigura suport in crearea si mentinerea bazei de date clienti
    � Inregistrarea conform procedurilor si cerintelor legale in vigoare stabilite pentru serviciile de contabilitate a clientilor.
    � Este raspunzator de respectarea normelor legale privind secretul si confidentialitatea datelor si a informatiilor.
    � Respectarea procedurilor interne de lucru.
    � Colaboreaza cu Managerul Echipei de Contabilitate a Clientilor din care face parte, cu ceilalti membri ai echipei precum si cu ceilalti membri din stream-ul de clienti si alte stream-uri, pentru realizarea obiectivelor.
    � Executa orice alte sarcini atribuite de superiorul direct.

    Job-uri similare care te-ar putea interesa:

    Aplica fara CV
    3500 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    1000 - 1500 EUR NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (86)