Programator Junior .Net / C# / SQL - Bucuresti & Constanta

Angajator: Senior Software
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Constanta
  • Actualizat la: 05.12.2016

    Senior Software este unul dintre cei mai dinamici furnizori locali de solutii software integrate pentru managementul afacerilor. Datorita celor peste 300 de implementari de succes si a cresterii continue la nivel de companie, am reusit sa ne diferentiem ca unul dintre principalii provideri de solutii software integrate din Romania.

    Compania noastra a fost fondata in 2003, iar in prezent avem peste 120 de angajati, cu birouri in Bucuresti, Cluj, Constanta si Iasi.

    Succesul proiectelor noastre se datoreaza profesionalismului si know-how-ului echipei, dar si parteneriatelor incheiate de-a lungul timpului cu jucatori de talie mondiala, cu care impartasim trasaturi precum dinamismul, inovatia si, cel mai important, dorinta de a transforma tehnologia in beneficii directe pentru companii.

    Intra pe www.seniorsoftware.ro si alfa detalii despre noi si proiectele noastre!
    Adresa de contact: jobs@seniorsoftware.ro

    Cerinte

    - Studii superioare in Informatica /Cibernetica /Matematica/Automatica
    - Cunostinte de dezvoltare de aplicatii folosind tehnologii Microsoft;
    - Cunostinte de programare .Net(C #), programare OO
    - Cunostinte de lucru cu baze de date(MS SQL Server);
    - Pasiune pentru dezvoltare software, integrarea solutiilor gasite in produsele proprii;

    Responsabilitati

    - Dezvoltare si mentenanta in cadrul diviziei de dezvoltare SeniorERP;
    - Tehnologii folosite: C#, .Net, Azure, Angular, HTML5, JavaScript, Asp.Net., Web.Api;
    - Asigurarea ca dezvoltarile sunt corect integrate in procesul de release si source code control (conform standardelor interne);
    - Urmarirea ca dezvoltarile sa respecte standardele interne si ca sunt documentate corespunzator;

    - Posibilitatea de dezvoltare personala in cadrul unei echipe dinamice;
    - Sustinere financiara pentru certificare Microsoft;
    - Evaluare profesionala la un an;
    - Dezvoltarea si urmarirea unui plan de cariera stabilit pe baza intereselor si competentelor;
    - Pachet salarial foarte atractiv.