Oracle Database Administrator Senior

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Brainspotting active.

Vezi toate job-urile Oracle Database Administrator Senior active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in IT Software active pe Hipo.ro

Angajator: Brainspotting
Domeniu:
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 09.11.2012

    We are the leading technology recruitment and selection consultancy in Romania, working on highly specialized technologies for permanent and interim positions. Since our inception in 2001 as the first specialized IT recruitment agency in Romania we supported over 400 national and global clients in acquiring strategic IT talent for their business.

    We are deeply passionate about technology and highly responsible about our work. We understand the pressure of the business and the fact that you need fast and quality results. Therefore we always go for the extra mile to deliver the best IT&C talent for your business, no matter how challenging the project may seem.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, una dintre cele mai importante companii din domeniul asigurarilor, cautam un Administrator Baze de Date Senior dedicat proiectelor interne de dezvoltare IT.

    Cerinte:

    • Experienta administrare baze de date Oracle peste 5 ani;
    • Experienta in Baze de date Oracle 11g, componente server Oracle - Oracle Instance si Oracle Database, SQL, PL/SQL, SQL Tuning, Job scheduling tool, Oracle Real Application Cluster;
    • Excelente abilitati de organizare, planificare si management al timpului;
    • Munca in echipa si cooperare;
    • Asumare a responsabilitatilor;
    • Limba engleza sau franceza la nivel avansat;
    • Studii superioare profil Automatica, Informatica;

    Constituie avantaj:

    • DWH Configurare / Administrare;
    • Cursuri oracle DBA;
    • Oracle Certified Professional.

    Responsabilitati

    • Proiecteaza si documenteaza arhitectura bazelor de date;
    • Administreaza toate bazele de date ale companiei si asigura instalarea si mentenanta acestora;
    • Implementeaza solutiile de backup pentru bazele de date;
    • Defineste, elaboreaza si trimite spre aprobare procedurile referitoare la backup-urile bazelor de date;
    • Intocmeste documentatia aferenta bazelor de date si de cea privitoare la modificari efectuate pe acestea;
    • Creeaza si administreaza utilizatorii bazelor de date;
    • Asigura gestionarea licentelor pentru bazele de date;
    • Asigura aplicarea politicilor interne de securitate in bazele de date;
    • Asigura proiectarea platformelor Business Intelligence si Data Warehousing;
    • Creeaza schemele, tabelele, procedurile si drepturile de acces ale bazelor de date;
    • Analizeaza si sustine cerintele de capacitate si performanta;
    • Analizeaza, consolideaza si ajusteaza bazele de date pentru o eficienta optima;
    • Monitorizeaza disponibilitatea sistemelor si a platformelor;
    • Controleaza utilizarea resurselor de catre utilizatori;
    • Controleaza operatiile de backup, clustering, oglindire, replicare si reluare in caz de nereusita;
    • Restaureaza si recupereaza bazele de date alterate;
    • Instaleaza si testeaza upgradari si corectii.

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Bonusuri de performanta;
    • Prime de sarbatori si de vacanta;
    • Cursuri / traininguri / certificari Oracle;
    • Abonament medical familial

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Remote

    Vezi job-uri similare (291)