Security Specialist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile PPC Energy Services active.

Vezi toate job-urile Security Specialist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: PPC Energy Services
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Actualizat la: 13.07.2018

    PPC este liderul pieței de energie în Europa de Sud-Est. Produce, distribuie și furnizează energie electrică, precum și produse și servicii energetice avansate în Grecia, România și Macedonia de Nord.

    Cerinte

    Ce cautam?

    Studii superioare
    Experienta de minim 3 ani pe un rol similar
    Cunoştinte despre instrumentele de baza care ajută la evaluarea, măsurarea şi monitorizarea riscurilor de securitate (baze de date, sisteme şi statistică)
    Limba engleza - nivel mediu - avansat

    Daca...

    Ai capacitatea de a acţiona şi de a lucra în condiţii de presiune
    Ai abilitatea de a lucra in echipa
    Ai un spirit inovativ
    Esti o persoana serioasa si responsabila, care se adapteaza usor
    Dai dovada de loialitate, răbdare, viteză de reacţie
    Ai abilitati dezvoltate de comunicare, atat in romana cat si in engleza

    ...noi vrem sa te cunoastem!

    Responsabilitati

    Ce vei face?

    Securitatea Infrastructurilor:

    Asigura realizarea specificatiilor tehnice pentru contractele de prestari servicii de paza, monitorizare, interventie, mentenanta pentru zona aflata in competenta;
    Asigura realizarea specificatiilor tehnice pentru contractele de achizitie a sistemelor de supraveghere video, anti-efractie, control acces;
    Intocmi si propune spre avizare managerului Security planurile de paza pentru obiectivele asigurate cu paza permanenta sau temporara;
    Monitoriza intocmirea proiectelor de securitate in infrastructurile Enel;
    Asigura colaborarea din punct de vedere operativ cu societatile de paza prestatoare de servicii si reprezentantii Politiei in vederea avizarii/aprobarii masurilor de securitate luate in infrastructurile Enel;
    Business Intelligence

    Menţine sistemul integrat de securitate în conformitate cu linile directoare şi politicile de securitate Enel în vigoare, cu scopul minimizării daunelor posibile şi păstrării avantajului competitiv, precum şi profitabilitătii în organizaţie.
    Sprijini managerul echipei de Security in indeplinirea activitatilor pe zona de business intelligence;
    Efectua analize, investigaţii interne şi externe cu maximă confidenţialitate, înalt profesionalism, respectând şi asigurând conformitatea cu legislaţia în vigoare (incompatibilitatile angajatilor Enel, conflicte de interese, coruptie);
    Oferi suport în definirea si punerea în aplicare a soluţiilor de securitate adecvate;
    Efectua verificari cu privire la sesizarile de frauda, coruptie, sustrageri de energie;

    *Acest contract va fi pe o perioada determinata de 2 ani, cu posibilitate de prelungire pe contract pe perioada nedeterminata

    ** Angajare prin agentul de munca temporara, Lugera & Makler

    Va informam ca toate aplicatiile primite vor fi tratate cu confidentialitate. Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul de aplicatii fiind pastrate in baza de date Enel pentru oportunitati viitoare pe o perioada de 3 ani.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre PPC Energy Services. Consultati Politica de procesare a datelor personale a PPC Energy Services >>

    BUCURESTI, Craiova,

    Aplica fara CV
    12000 - 14000 RON NET / luna
    Craiova,

    Aplica fara CV
    Craiova,