Noutati @ Angajatori de TOP

IH Timişoara selectează Language Trainers pentru predarea limbilor engleză şi germană

International House
este una din cele mai largi şi prestigioase reţele educaţionale, cuprinzând peste 150 şcoli private de predare a limbilor străine, în peste 50 de ţări din Europa, America, Asia si Africa. Scopul organizaţiei este promovarea standardelor de calitate în predarea limbilor străine în întreaga lume.

În Timişoara, Centrul de limbi moderne - International House funcționează din 1992. Afiliat la International House World Organisation, IH Timişoara organizează programe de training lingvistic şi comunicare ce se adresează adulţilor, copiilor şi adolescenţilor, firmelor private şi publice, managerilor.

IH Timişoara selectează LANGUAGE TRAINERS entuziaşti, dinamici şi comunicativi pentru predarea limbilor engleză şi germană. Alătură-te echipei de profesionişti de la International House!  Programele de training lingvistic IH vă oferă oportunitatea de a preda diverselor categorii de doritori (adulți/copii/adolescenți/firme), acoperind toate nivelurile de studiu.

Cerinţe:

• Studii superioare relevante
• Sunt apreciate certificările recunoscute international – CELTA, Trinity TESOL, IHC
• Cunoştinţe excelente şi fluenţă în limba predată
• Capacitatea de a interacţiona cu diferite tipuri umane
• Flexibilitate şi excelente abilităţi de comunicare

Descrierea jobului:

Responsabilităţi:
• Predarea limbilor străine la sediul nostru din Timişoara sau la sediile companiilor cărora le furnizăm servicii de training lingvistic
• Pregătirea atentă a seminariilor, în concordanţă cu standardele de calitate IH
• Participarea la programele de formare/perfecţionare continuă
• Raportare academică permanentă

Beneficii:
• Training permanent oferit de creatorii standardelor predării limbii engleze în lume
• Mediu de lucru modern alături de o echipă tânără şi dedicată profesiei
• Pachet salarial corelat cu responsabilităţile postului şi performanţa profesională
• Concedii generoase în perioada vacanţelor şcolare.

Informatii complete pe site-ul nostru, tips & tricks pe pagina de Facebook International House.